Szukaj

Sklep online 

wkrótce

Wymiana głośników w Mercedes Sprinter W907/W910

Wymiana głośników w Mercedes Sprinter W907/W910
car audio w Mercedes Sprinter W907/W910

Mercedes Sprinter W907/W910 to wszechstronny pojazd, który świetnie sprawdza się zarówno jako auto robocze, jak i bus czy kamper. Dla osób spędzających w nim wiele godzin, wysokiej jakości system audio jest niezwykle istotny. Standardowe głośniki mogą być wystarczające do codziennego użytku, ale miłośnicy muzyki docenią instalację bardziej zaawansowanego systemu dźwiękowego. Dzięki odpowiedniemu nagłośnieniu każda podróż, niezależnie od jej celu, stanie się bardziej przyjemna i relaksująca.

Wymiana głośników w Mercedes Sprinter W907/W910 – fabryczny system Mercedesa

Wątpliwa jakość fabrycznego sprzętu audio w samochodach to coraz bardziej powszechny problem. Zbyt ciche, trzeszczące lub dudniące głośniki mogą skutecznie zepsuć przyjemność z jazdy – zwłaszcza, jeśli spędzamy w aucie dużą część dnia. Słuchanie muzyki na słabym sprzęcie może powodować dyskomfort i negatywnie wpływać na bezpieczeństwo, co ma niebagatelne znaczenie wtedy, kiedy auto jest dla nas narzędziem pracy.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, jesteśmy do Twojej dyspozycji. 

Fabryczne głośniki w Mercedes Sprinter W907/W910 nie są zbyt dobrej jakości, dlatego wielu właścicieli tego modelu decyduje się na ich wymianę. Koszt zamiany na dedykowany zestaw głośników DLS nie jest wygórowany, a znacznie poprawi doznania muzyczne. Chodzi tu przede wszystkim o jakość brzmienia, niekoniecznie o głośność. Montaż dedykowanego zestawu car audio zapewnia najlepszą charakterystykę dźwięku, gdzie wszystkie tony są wyraźne i klarowne.

fabryczny system car audio Mercedes Sprinter
Źródło: https://www.motor-talk.de/news/ein-kleines-bisschen-s-klasse-im-mercedes-sprinter-t6209621.html

Warto również zwrócić uwagę na fabryczny radioodtwarzacz, ponieważ jego jakość ma duży wpływ na brzmienie zestawu audio. Poprawa jakości dźwięku w Mercedes Sprinter W907/W910 może również wymagać dodatkowego wyciszenia kabiny. Niektóre nieprzyjemne dźwięki: trzaski czy drgania, mogą pochodzić nie z samych głośników, ale z wibrujących elementów wnętrza, takich jak boczki drzwi, kokpit, tapicerka czy osłony słupków.

Wymiana głośników w Mercedes Sprinter W907/W910 – głośniki Plug and Play DLS

Jak wymienić głośniki w Mercedes Sprinter W907/W910? Proces ten nie jest skomplikowany i nie wymaga dużych przeróbek, ponieważ zestaw nowych głośników DLS jest zaprojektowany w systemie Plug and Play. Ich montaż niesie za sobą wiele istotnych korzyści, które są ważne szczególnie dla osób, które nie mają profesjonalnego doświadczenia w montażu sprzętu car audio.

Intuicyjny montaż

Głośniki Plug and Play przeznaczone do Mercedesa Sprinter W907/W910 zaprojektowane są w taki sposób, aby idealnie pasowały do fabrycznych punktów montażowych wewnątrz samochodu, jak drzwi, deska rozdzielcza czy słupki A. Dzięki temu instalacja jest łatwa i nie wymaga żadnych przeróbek we wnętrzu pojazdu. Wielu klientów decyduje się na samodzielny montaż, nie potrzeba do tego specjalistycznego sprzętu ani warsztatu samochodowego. Zwykle wystarczy podstawowy zestaw narzędzi, który jest na wyposażeniu każdego właściciela jakiegokolwiek auta.

dedykowane głośniki plug and play do mercedes sprinter w907/w910

Doskonała jakość dźwięku

Dedykowane głośniki Plug and Play do Mercedesa współpracują z pozostałymi komponentami modelu, do którego są pierwotnie przeznaczone. W zestawie znajdują się wszelkie konwertery i adaptery, które pozwolą podłączyć sprzęt minimalnym nakładem sił. Poza tym, projektanci głośników dedykowanych zbudowali je biorąc pod uwagę również kształt wnętrza i właściwości akustyczne danego modelu. Dzięki temu jakość dźwięku jest dużo lepsza, aniżeli w przypadku uniwersalnych głośników.

Estetyczne dopasowanie

Głośniki Plug and Play do modelu Sprinter W907/W910 zostały zaprojektowane tak, aby idealnie komponowały się z wnętrzem kabiny, zachowując jej estetyczny wygląd. To szczególnie istotne dla właścicieli, którzy zwracają uwagę na zachowanie możliwie najbardziej oryginalnego wnętrza. Precyzyjne dopasowanie sprawia, że nowe głośniki prezentują się profesjonalnie i elegancko.

Bezpieczna instalacja

Montaż głośników Plug and Play do Mercedes Sprinter jest łatwy i praktycznie bezinwazyjny, jeśli chodzi o pozostałe komponenty samochodu. Instalacja głośników nie wymaga modyfikacji wiązki elektrycznej pojazdu, co eliminuje ryzyko uszkodzeń. Wszystkie elementy są starannie przygotowane na etapie produkcji, co gwarantuje bezpieczeństwo i niezawodność systemu.

dedykowane głośniki plug and play do mercedes sprinter w907/w910

Najwyższa jakość

Głośniki Plug and Play są wykonane z najlepszych materiałów Premium, które w dziedzinie car audio znajdują się tylko w produktach z najwyższej półki. Do produkcji tego sprzętu użyto m.in. stali, aluminium, jedwabiu, magnesów neodymowych lub ferrytowych, co gwarantuje doskonałą jakość dźwięku. Urządzenia przeszły również rygorystyczne testy wytrzymałości, co zapewnia ich działanie przez długi czas.

Zwiększenie wartości pojazdu

Montaż wysokiej jakości systemu audio może istotnie podnieść wartość samochodu na rynku wtórnym oraz zwiększyć jego atrakcyjność w oczach potencjalnych nabywców. To istotny czynnik dla osób planujących sprzedaż pojazdu.

Wymiana głośników w Mercedes Sprinter W907/W910 – jak wymienić stare głośniki?

Wymiana głośników w Mercedes Sprinter W907/W910 nie jest skomplikowana. Wystarczy tylko odkręcić kilka śrub i zdemontować panel drzwi, który jest wpięty na specjalne zatrzaski. Następnie należy tylko wypiąć luźny mechanizm blokujący drzwi i tym sposobem uzyskujemy dostęp do fabrycznych głośników. Można je zdemontować odkręcając cztery małe śruby i odpinając wszystkie wiązki elektryczne, które połączone są z głośnikami specjalnymi wtyczkami. Teraz należy w miejsce starego głośnika zamontować nowy, używając do tego śrub, które znajdziemy w zestawie.

głośniki plug and play do mercedes - instrukcja obsługi
Do zestawu dołączona jest szczegółowa instrukcja obsługi

Zestaw głośników Plug and play do Mercedes Sprinter to zestaw dwudrożny, więc zawiera osobne głośniki wysokotonowe, przeznaczone do fabrycznych miejsc w desce rozdzielczej. Ich montaż również nie powinien nastręczać problemów. Fabryczne tweetery zakryte są specjalnymi, siateczkowatymi osłonami, które należy zdemontować specjalnym narzędziem, dołączonym do zestawu. Montaż nowego głośnika w tym przypadku nie wymaga już odkręcania żadnych śrub, a tylko odpięcia wtyczki i przymocowania jej do nowego głośnika wysokotonowego DLS. Na koniec należy zamontować nową, plastikową osłonę DLS, która wchodzi w skład zestawu.

Wymiana głośników w Mercedes Sprinter W907/W910 – odpowiednie wygłuszenie auta

Poprawa izolacji akustycznej kabiny jest często pierwszym krokiem, który podejmują miłośnicy tuningu audio. Wygłuszenie drzwi, podłogi czy grodzi silnika ma dwa główne cele. Po pierwsze, oddziela kabinę samochodu od środowiska zewnętrznego i jego dźwięków, takich jak świst wiatru, hałas silnika, miejski zgiełk czy szum opon. Te wszystkie źródła hałasu mogą negatywnie wpływać na odbiór muzyki. Dobrze wygłuszona kabina poprawia również akustykę systemu audio, umożliwiając uzyskanie większej głośności we wnętrzu pojazdu.

mercedes sprinter materiały wygłuszające
Odpowiednie wygłuszenie kabiny to klucz do osiągnięcia doskonałego brzmienia muzyki. Źródło https://maty-wygluszajace.pl/

Jak wygłuszyć wnętrze Mercedesa Sprintera W907/W910, aby uzyskać idealne brzmienie systemu audio? Proces ten jest dość skomplikowany i często wymaga gruntownego demontażu elementów wnętrza. Należy zdjąć m.in. poszycia drzwi, fotele, kanapę, a nawet tapicerkę podłogową. Równie ważne jest wyciszenie plastikowych elementów kabiny, które mogą brzęczeć lub trzeszczeć pod wpływem wibracji. Stosuje się w tym celu filcowe lub gąbkowe podkładki, które oddzielają od siebie elementy generujące niechciane dźwięki. Ponieważ wygłuszanie kabiny samochodowej jest pracochłonne, najlepiej powierzyć to zadanie wyspecjalizowanemu warsztatowi, który posiada nie tylko niezbędną wiedzę i doświadczenie, ale też odpowiednie narzędzia.

Wymiana głośników w Mercedes Sprinter W907/W910 – głośniki to nie wszystko

Wymiana głośników często jest tylko pierwszym krokiem do bardziej zaawansowanego tuningu car audio. Jeśli pragniesz więcej, do zestawu Plug and play firmy DLS warto dodać również odpowiednio mocny wzmacniacz. To jednak nie wszystko, co można zrobić z systemem audio w samochodzie. high-endowe systemy mogą składać się z kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu głośników, tworząc niemal symfonię dźwięku.

Wymiana głośników w Mercedes Sprinter W907/W910 – podsumowanie

Wymiana głośników w Mercedesie Sprinter W907/W910 to konieczność, jeśli cenimy sobie wysoką jakość muzyki podczas jazdy. Standardowe głośniki w tym modelu zdecydowanie nie spełniają oczekiwań, dlatego wielu właścicieli decyduje się na montaż dedykowanego zestawu Plug and Play DLS. Proces wymiany jest stosunkowo prosty, a nowe głośniki nie tylko poprawiają jakość dźwięku, ale także estetycznie komponują się z wnętrzem pojazdu.

Wymiana głośników w Mercedes Sprinter W907/W910 – zestaw głośników Plug and Play DLS Cruise

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, jesteśmy do Twojej dyspozycji. 

Zobacz też:

Szukaj

Masz pytania? Zadzwoń do nas

lub napisz