Szukaj

Sklep online 

wkrótce

Car audio 24V – głośniki do busów i ciężarówek

Car audio 24V – głośniki do busów i ciężarówek
Car Audio 24V - DLS Polska

Car audio 24V. Wysokiej jakości głośniki do busów i ciężarówek zapewnią przyjemne brzmienie podczas długiej jazdy. Dla wielu zawodowych kierowców, spędzających długie godziny za kierownicą, jest to jeden z podstawowych wyznaczników komfortu w miejscu pracy. Niestety, obecnie nawet w nowoczesnych busach lub samochodach ciężarowych, fabryczne systemy audio często pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego wielu właścicieli tego typu pojazdów decyduje się na montaż wysokiej jakości głośników, przeznaczonych do instalacji 24V.

Car audio 24V – wady fabrycznego sprzętu audio

Mogłoby się wydawać, że niska jakość sprzętu grającego w samochodzie nie jest istotnym problemem. Jednak codzienna rzeczywistość, a co za tym idzie – odczucia wielu kierowców są zgoła inne. Głośniki, które grają zbyt cicho lub wydają trzeszczący lub dudniący dźwięk, mogą znacząco wpłynąć na komfort jazdy, a co za tym idzie – na koncentrację kierowcy. Kakofonia dźwięków, pełna trzasków, pisków i charczenia powoduje irytację i znacząco utrudnia prawidłową realizację obowiązków zawodowego kierowcy.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, jesteśmy do Twojej dyspozycji. 

Warto tu pamiętać, że powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na głośność zestawu grającego. Oczywiście, „wsłuchiwanie się” w cicho grające głośniki podczas jazdy jest dość uciążliwe, ale kluczowe jest tutaj również osiągnięcie klarownej charakterystyki dźwięku. Tak aby każdy dźwięk był wyraźny i zrozumiały. Osoby niezaznajomione z tematem car audio często skupiają się wyłącznie na mocy wzmacniacza lub po prostu – zmieniają głośniki na te o większej średnicy. Trzeba pamiętać jednak, że nie tylko głośniki wpływają na jakość dźwięku. Równie ważny jest odtwarzacz zainstalowany w samochodzie. W niektórych przypadkach specjaliści zalecają jego wymianę.

Car audio 24V - dls m225
Car audio 24V – głośniki DLS M225

Car audio 24V – jakie korzyści płyną z wymiany sprzętu audio?

Monotonne, długie odcinki trasy są prawdziwą zmorą zawodowych kierowców. To właśnie podczas pokonywania tych etapów, ciężko zachować właściwą koncentrację. Wkrada się tu również rutyna, która odbiera chęć i energię do wykonywania obowiązków zawodowych. Wymiana fabrycznych głośników może wyeliminować ten problem. Warto pamiętać, że nie chodzi tutaj wyłącznie o rozrywkę, ale również o efektywność, bezpieczeństwo i komfort pracy.

Inwestycja w wysokiej jakości sprzęt grający pozwoli przede wszystkim na uzyskanie czystego i mocnego, znacznie bardziej przyjemnego dla ucha, dźwięku. Dzięki nowoczesnemu subwooferowi będziemy mogli również uzyskać lepszą głębię w zakresie niskich tonów. Subwoofer DLS ACW10 znakomicie komponuje się z wnętrzem samochodu i można go umieścić pod siedzeniem kierowcy lub pasażera, oszczędzając cenną przestrzeń w kabinie. Taka lokalizacja sprawi, że niskie tony są nie tylko lepiej słyszalne, ale również fizycznie odczuwalne.

Car audio 24V - subwoofer ACW10
Car audio 24V – subwoofer ACW10

Decydując się na wymianę sprzętu grającego warto zwrócić uwagę na produkty z serii DLS Cruise, która została zaprojektowana z myślą o łatwym montażu i bezproblemowej integracji z fabryczną instalacją. Dzięki takiemu podejściu, rozbudowa fabrycznego systemu rozrywki jeszcze nigdy nie była tak łatwa.

Warto pamiętać, że wymiana sprzętu grającego w samochodzie nie jest luksusem, ale inwestycją we własne samopoczucie oraz komfort pasażerów podróżujących busem. Niewielkim nakładem sił można zamienić długotrwałe, męczące podróże w przyjemne i niezapomniane doświadczenia.

Car audio 24V – wyciszenie pojazdu to podstawa

Warto pamiętać, że wymiana fabrycznego zestawu audio to tylko jeden z elementów poprawy jakości dźwięku w kabinie. Ważne jest również odpowiednie wygłuszenie pojazdu za pomocą specjalistycznych materiałów: gąbek, mat lub past wygłuszających. Niewątpliwą zaletą wyciszenia akustycznego auta, którą z pewnością docenią zawodowi kierowcy, są lepsze wrażenia płynące z korzystania ze sprzętu audio. Redukcja szumów, drgań i innych hałasów sprawią, że muzyka brzmi dużo bardziej „soczyście”. Inwestycja w profesjonalne wygłuszenie samochodu będzie więc dobrym pomysłem, jeśli chcemy rozbudować fabryczny system audio o nowe urządzenia.

Car Audio 24V - wzmacniacz DD31T
Car Audio 24V – wzmacniacz DD31T

Car audio 24V – jaki sprzęt wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele dedykowanych zestawów głośników, jednak nie wszystkie będą nadawały się do pojazdów z 24V instalacją elektryczną. W DLS Polska oferujemy szeroką gamę głośników, subwooferów, wzmacniaczy i akcesoriów, które pozwolą przeprowadzić kompleksową wymianę sprzętu grającego w busach, vanach, kamperach i ciężarówkach. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem legendarnej, szwedzkiej marki z ponad 40-letnią historią w zakresie tworzenia innowacyjnych produktów car audio. Warsztatom zajmującym się przerabianiem aut oferujemy profesjonalne doradztwo i produkty najwyższej jakości.

Zobacz też:

Szukaj

Masz pytania? Zadzwoń do nas

lub napisz